Asset Publisher Asset Publisher

Finał Konkursu Żywioły Lasu

 

„Galopujące ślimaki” i „Smukłe korniki” ze Szkoły Podstawowej w Jenińcu w finale turnieju gry planszowej „Żywioły lasu”.

14  czerwca w siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odbył się finał turnieju strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu”, który organizowany został przez CKPŚ oraz Lasy Państwowe. Gra promuje działania związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu.

Rozgrywki regionalne odbyły się w 45 jednostkach Lasów Państwowych, w których uczestniczyło prawie 1000 graczy! Drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego rejonu rywalizowały pod wiatą edukacyjną  w Witnicy. Spośród 249 drużyn z całej Polski "Smukłe korniki" uplasowały się na I miejscu, a "Galopujące ślimaki" na VI i tym samym zakwalifikowały się do finałowej ósemki. 14 czerwca przyjechały do Warszawy i walczyły o tytuł mistrza gry „Żywioły lasu”. Były emocje i duże skupienie. Ostatecznie „Galopujące ślimaki” zdobyły IV miejsce a „Smukłe korniki” VII! Dziękujemy naszym drużynom za udział w turnieju i tak wspaniały wynik. Jesteśmy z Was naprawdę dumni!

 

 

Tekst: Aldona Bernacka