Asset Publisher Asset Publisher

Wyścigi rowerowe MTB - relacja

W ostatnim okresie wyścigi rowerowe MTB organizowane na terenach leśnych cieszą się coraz większą popularnością. W niedzielę 16 sierpnia b.r. w ramach Zachodniej Ligi MTB odbył się jej czwarty etap w sezonie 2020. Trasa wiodła leśnymi duktami Nadleśnictwa Bogdaniec, które było współorganizatorem imprezy.

Pomimo wysokiej temperatury, oraz trudnej trasy na terenie Leśnictwa Łupowo, chętnych do wzięcia udziału w wyścigu nie brakowało. Na starcie stanęło ponad 200 miłośników rowerowych zmagań.

Zawody  rozpoczęły się punktualnie o godz. 10.00 (dystans mega – 50 km) oraz 10:15 (dystans mini – 25 km), które przebiegały w sportowej atmosferze.

Jako pierwszy linię mety na dystansie mega przekroczył: Gil Mariusz (Eurobike Kaczmarek Electric Team) z czasem 1:52:53, drugi przyjechał Hopp Christoph (R2-Bike.com MTN Team) z czasem 1:58:04, trzeci linię mety minął Put Janusz (5 pułk artylerii) z czasem 1:59:27,

Jako pierwszy linię mety na dystansie mini przekroczył: Ceglewski Michał (AMG CYBINKA TEAM) z czasem 1:01:39, drugi przyjechał Michalski Łukasz (Laboratorium Drogowe Szczecin) z czasem 1:01:42, , trzeci linię mety minął BEIGE Klaus (MSV Diehloer Berge) z czasem 1:04:01.

Jednocześnie z radością informujemy, że pracownik Nadleśnictwa Bogdaniec, kolega Aleksander Popiołek zdobył puchar ufundowany przez Wójta Gminy Bogdaniec, dla najwyżej sklasyfikowanego mieszkańca Gminy Bogdaniec.

Oczywiście zapraszamy wszystkich zawodników na kolejny, ostatni już w tym roku etap Zachodniej Ligii MTB, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę na terenie Leśnictwa Motylewo. W związku z powyższym zapraszamy  nowicjuszy do zmierzenie się z samym sobą, a zawodowców i prawdziwych wyczynowców  do rywalizacji o najwyższe laury.

Zachęcamy do odwiedzenia pełnej fotorelacji dostępnej na fanpage’u organizatora pod adresem:

https://www.facebook.com/zlmtb