Asset Publisher Asset Publisher

13 tysięcy drzew dla 13 tysięcy mieszkańców

Akcja Nadleśnictwa Bogdaniec „13 tysięcy drzew dla 13 tysięcy mieszkańców” w której udział wzięli samorządowcy, urzędnicy, pracownicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy oraz pracownicy biurowi i terenowi Nadleśnictwa.

 

TVPlubuska

 

10 kwietnia 2014 r. odbyła się akcja Nadleśnictwa Bogdaniec „13 tysięcy drzew dla 13 tysięcy mieszkańców" w której udział wzięli samorządowcy, urzędnicy, pracownicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy oraz pracownicy biurowi i terenowi Nadleśnictwa.

Posadzenie drzewek na ogrodzonych powierzchniach w leśnictwie Witnica poprzedziło powitanie zgromadzonych gości przez Nadleśniczego Piotra Pietkuna. Podczas takiej uroczystości nie mogło także zabraknąć okolicznościowego przemówienia Burmistrza Witnicy Andrzeja Zabłockiego, który pogratulował leśnikom pomysłu i podziękował za możliwość pozostawienia śladu dla przyszłych pokoleń w postaci posadzonego lasu. Po przemówieniu burmistrza głos zabrał leśniczy leśnictwa Witnica - Leszek Janiów, który przeszkolił zgromadzonych jak prawidłowo posadzić drzewka. Zwrócił uwagę na wykopanie odpowiednio głębokiego dołka, tak żeby korzenie drzewek nie były podwinięte. Pierwszym posadzonym przez Nadleśniczego i Burmistrza drzewkiem, był jarząb brekinia. Pozostali goście posadzili dwuletnie dęby, lipy oraz kilka gatunków krzewów wyhodowanych na szkółce.

Pogoda do sadzenia trafiła się piękna, pomimo padającego od kilku dni deszczu, a panująca podczas sadzenia atmosfera zdecydowanie dopisała.

Po ciężkiej pracy goście wraz z gospodarzami terenu spotkali się w Witnicy na Wiacie edukacyjnej Nadleśnictwa, gdzie czekał na nich zasłużony poczęstunek.