Asset Publisher Asset Publisher

Odsłonięcie pamiątkowego kamienia poświęconego pamięci Antoniego Kozłowskiego

Odsłonięcie pamiątkowego kamienia poświęconego pamięci Antoniego Kozłowskiego

 

Uroczystość odsłonięcia  pamiątkowego kamienia poświęconego pamięci Antoniego Kozłowskiego, byłego nadleśniczego Nadleśnictwa Bogdaniec, głównego inicjatora powstania Rezerwatu Przyrody "Dębowa Góra"  odbyła się w dniu 08.06.2015r. na terenie Rezerwatu.W uroczystości wzięła udział najbliższa rodzina A.Kozłowskiego, Pani Wójt Gminy Bogdaniec Krystyna Pławska, Wicestarosta Marcin  Cyganiak,  Nadleśniczowie Nadleśnictwa Kłodawa Tomasz Kalembkiewicz i Nadleśnictwa Ośno Lubuskie Artur Tutka, a także pracownicy Nadleśnictwa Bogdaniec. Wszystkich zebranych przywitał i powiedział słowo o Antonim Kozłowskim Nadleśniczy Piotr Pietkun. Po przecięciu wstęgi i posadzeniu krzewów cisa, przemawiał najstarszy syn A.Kozłowskiego Przemysław, który wspominał ojca, jego zaangażowanie w tworzenie rezerwatu i zamiłowanie do naszych lasów. Piękne słowa wygłosili o byłym Nadleśniczym Krystyna Pławska  i Tomasz Kalembkiewicz . Całą uroczystość uświetniała grupa trębaczy.

Rezerwat Przyrody  Dębowa Góra (dawniej Bogdaniec III)  utworzony na mocy Zarządzenia Ministra OŚZNiL z dnia 11.12.1995r.

Rezerwat Dębowa Góra jest rezerwatem częściowym utworzonym w celu zachowania typowego grądu z bukiem. Znajduje się na terenie leśnictwa Motylewo.