Asset Publisher Asset Publisher

XIV Wiosenne Przebudzenie na Szlaku Witnickiego Anioła już za nami.

W sobotę 16 marca mieliśmy przyjemność po raz XIV współorganizować z Towarzystwem Przyjaciół Witnicy Wiosenne Przebudzenie na Szlaku Witnickiego Anioła.

Dziesiątki entuzjastów nordic walking spotkały się, aby wspólnie przemierzyć leśne ścieżki  leśnictw Witnica oraz Ustronie. Po krótkiej rozgrzewce w Parku Drogowskazów, uczestnicy marszu udali się pod wiatę edukacyjną w Witnicy, a następnie wszyscy wymaszerowali na trasy o różnym stopniu trudności. Także dla przybyłych miłośników jazdy na rowerze, przygotowano specjalną trasę biegnącą po leśnych ostępach. Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami oraz konkursem przyrodniczo-leśnym z nagrodami.

Wiosenne Przebudzenie na Szlaku Witnickiego Anioła to doskonały sposób na połączenie aktywności fizycznej z obcowaniem z przyrodą i poszukiwaniem pierwszych oznak wiosny na Obszarze Natura 2000 - Ostoja Witnicko-Dębniańska. Szum drzew, świeże powietrze, pierwsze intensywne promienie słońca i budząca się do życia przyroda dodały nam energii i pozytywnie wpłynęły na nasze samopoczucie.  Nasza coroczna akcja to również okazja do integracji i spotkania nowych ludzi.   

Dziękujemy naszemu partnerowi Urzędowi Miasta i Gminy Witnica za pomoc w realizacji wydarzenia.

 

Fot. Mirosław Sztogryn