AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Dary lasu - łączą pokolenia

 

Celem realizacji kampanii promocyjno-edukacyjnej jest aktywizacja seniorów i mieszkańców terenów wiejskich z Gminy Bogdaniec i okolic. Akcja ma na celu poszerzanie wiedzy na temat dobroczynnych właściwości ziół, drzew i krzewów występujących w polskich lasach, promocję produktów „Dobre z lasu”, zachęcanie do przekazywania zdobytej wiedzy przyrodniczej młodszemu pokoleniu przez osoby starsze i budowanie międzypokoleniowych więzi rodzinnych; budowanie pozytywnego wizerunku bogdanieckiego leśnika oraz Lasów Państwowych; działanie na rzecz lokalnej społeczności.

Szczegółowy harmonogram akcji promocyjno-edukacyjnej: „Dary lasu – łączą pokolenia”

Akcja rozpocznie się 30 czerwca 2023 r. o godz. 16.00 w Izbie edukacyjnej im. J. Rivolego przy siedzibie Nadleśnictwa Bogdaniec prezentacją multimedialną na  temat dobroczynnych właściwości rodzimych ziół, drzew i krzewów występujących w polskich lasach. W trakcie referowania poszczególnych gatunków roślin leśnych, seniorzy będą degustować produkty „Dobre z Lasu” z wykorzystaniem omawianego składnika (dżemy, soki, nektary, herbatki, miody itp.). Udostępnione zostaną również przepisy, które będzie można zabrać do domu przez uczestników spotkania. Nadleśnictwo Bogdaniec będzie zachęcać do sadzenia roślin miododajnych oraz wykazujących właściwości prozdrowotne.

Po zakończonej prezentacji będzie czas na dyskusję  i wymianę doświadczeń kulinarnych. Czas trwania imprezy  edukacyjno-promocyjnej max. 3 godziny.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, które można przesyłać na adres: bogdaniec@szczecin.lasy.gov.pl lub aldona.bernacka@szczecin.lasy.gov.pl