Wydarzenia Wydarzenia

ODWOŁANE!!! Noc sów 21 marca 2020r.

ODWOŁANE!!!

W związku z decyzjami organów państwa i zaleceniami służb sanitarnych odnośnie epidemii koronawirusa, Nadleśnictwo Bogdaniec odwołuje akcję Nocy Sów, która miała się odbyć w dniu 21 marca b.r.

 

===================================

Nadleśnictwo Bogdaniec zaprasza na kolejną edycję Nocy Sów – ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne  poświęcone tym tajemniczym ptakom. Spotkanie odbędzie się 21 marca (sobota) w godzinach 18.00-21.00 pod wiatą edukacyjną w Witnicy (ul. Myśliwska 35).

W programie:
18.00 Rozpoczęcie spotkania,

  • prezentacja multimedialna nt. biologii i ekologii sów, charakterystyka poszczególnych gatunków, metody badań i ochrony sów.
  • pokaz filmu o sowach „Sowy Polski”

19.30  Wycieczka terenowa w celu poszukiwania oraz nasłuchiwania sów.

21.00 Wspólne ognisko pod wiatą, dzielenie się wrażeniami z wyprawy do lasu.

Na zgłoszenia czekamy do 18 marca 2020 r.

Zgłoszenia można przesyłać bezpośrednio na adres  aldona.bernacka@szczecin.lasy.gov.pl  lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://nocsow.pl/;
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wydarzenie jest nieodpłatne. Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu „Nocy Sów" regulaminu "Nocy Sów".
Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców bądź opiekunów, lub do przedstawienia Przewodnikowi podpisanej przez rodzica bądź opiekuna pisemnej zgody na uczestnictwo w wydarzeniu, według wzoru dostępnego na stronie www.nocsow.pl.

Drogi uczestniku Nocy Sów, pamiętaj aby zabrać ze sobą:
1. Ciepłe ubranie i odpowiednie obuwie
2. Lornetkę, latarkę
3. Napój na wycieczkę terenową (najlepiej ciepły)
4. Drobną przekąskę

Pomysłodawcą i Koordynatorem Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.